Nestihli jste včerejší webinář? Podívejte se na něj ze záznamu. 

Nadchlo vás společné tvoření a baví vás mé výtvarné nápady?

Konečně si vaše dítě začalo tvoření užívat a s radostí objevovat nové výtvarné techniky?

Ráda byste mu nabízela smysluplné aktivity, které jej přirozeně a hravě vedou do tvořivé akce?

Zvu vás do virtuálního ateliéru, kde se každý může svobodně výtvarně projevit a vyřádit bez hodnocení. Užijte si čas se svými dětmi, relaxujte společným tvoření, dotkněte se svých tvořivých zdrojů a jednou provždy probuďte výtvarné sebevědomí svých dětí.

Mám pro vás soubor osvědčených výtvarných projektů, které vás provedou všemi ročními obdobími a mnoha dalšími tématy. 

Různoznorodými technikami i náměty nadchnete děti různých věkových kategorií, takže snadno zabavíte všechny sourozence zároveň.

Přestaňte ztrácet čas hledáním nápadů na internetu a raději se ponořte do tvoření podle mých osvědčených a prověřených návodů.

Přidejte se do online ateliéru Tvoříme společně po celý rok, díky kterému budete mít neustálou inspiraci k tvoření. A už nikdy se vám nestane, že byste nevěděla, co odpovědět na otázku: "Mami, co budeme dneska vyrábět?"

Na co se můžete těšit?

 • Naučím vás neotřelé techniky a postupy, které mezi sebou snadno zkombinujete. Budete s dětmi tvořit z dostupných materiálů a mám pro vás i řadu návodů, jak si z běžných surovin vyrobit své vlastní domácí barvy.
 • Na rychlé kreslicí hry, které zaberou pár minut i obraz malovaný na plátno, který vyzdobí váš interiér.
 • Na obrazy do vaší "domácí galerie" , které ponesou dětský rukopis, budou skvěle vypadat a i po letech se nad nimi budete dojímat.
 • To vše samozřejmě s důrazem na prožitek, proces tvorby a individualitu vašeho dítěte.

Jaké konkrétní  výtvarné techniky vás čekají?

Seznámím se svými oblíbenými technikami a ukážu vám, jak je i vy můžete zařadit do svého stálého repertoáru tvořivých aktivit.

Neotřelé kombinace materiálů pro kresbu a malbu

Naučíme se, jak propojovat materiály, jako je tuš, krepový papír, klovatina, potravinářské pigmenty, suché pastely, vodové i temperové barvy. Ukážu vám, jak na sebe mohou jednotlivé techniky navazovat a vy díky tomu udržíte děti déle v tvůrčím procesu.

Papírové tvoření

Představím vám široké spektrum nejrůznějších zajímavých papírů (střihový papír, pergamenová náhrada, barevný hedvábný papír, scrapbookový...) a jejich netradiční využití při tvoření s dětmi. Nebudou chybět lepicí pásky, washi pásky či scrapbookové vychytávky. Naučím vás výrobu jednoduchých knih a  bločků, které budou motivovat děti nejen ke kreslení, ale i k psaní.

 

Jednoduchá grafika

Budeme si hrát s otisky na mnoho způsobů. Vyzkoušíme si frotáž, protisk, tisk z koláže či monotyp, to vše v dostupných podmínkách bez tiskařského lisu. Ukážeme si, jak citlivě a vkusně používat tyto techniky na přáníčka, pohledy či obrazy.

Prostorová tvorba

Naučíme se, jak tvořit s dětmi prostorové objekty z papíru, kartonu a sádrového obvazu. Čeká nás také kašírování a práce s papírovinou.

Pro koho je online ateliér určen?

Pro všechny rodiče s dětmi od 2 do 8 let, kteří si chtějí užívat radost ze společného tvoření.

Pro rodiče, kteří chtějí jednoduché, hravé a srozumitelné návody na tvoření.

Pro rodiče, kteří vzdělávají své děti doma a chtějí nabídnout svým dětem pestré výtvarné techniky.

Jak bude Online ateliér probíhat?

1. 3. dostanete přístupy do členské sekce a můžete začít čerpat inspiraci z videí a výtvarných nápadů. Od 15. 3. začneme s první společnou JARNÍ TVOŘIVOU VÝZVOU. Po té nás každý měsíc bude čekat společné tvoření "naživo" ve skupině.

Co je součástí online ateliéru Tvoříme společně po celý rok?

 • Online kurzu Tvoříme společně
  Motivace, prostředí pro tvoření, domácí ateliér a domácí galerie
 • 5 sezónních výzev (JARNÍ, LETNÍ, PODZIMNÍ, VÁNOČNÍ, RECYTVOŘIVÁ)
  Každá z výzev obsahuje 10 podrobně vypracovaných projektů, které budeme tvořit společně ve facebookové skupině.
 • 7 mini výzev
  Srdíčková, Velikonoční přáníčka, Čarodějné tvoření, Vlčí máky, Barevné listohranní, Vánoční přáníčka, Recyklohraní
 • Přístup k novinkám roku
  Chystám pro vás tvořivé výzvy JEDNOROŽCI, MOŘSKÉ PANNY, RYTÍŘI A PRINCEZNY.
 • Roční podpora ve facebookové skupině
  Vypisování pravidelných výzev, seznamy materiálů k tvoření, emailové upozornění k probíhající výzvě. Sdílení a motivace k akci.

A to pořád není všechno. Jaké bonusy jsem pro vás ještě připravila?

 • Malujeme na textil 5xjinak
  Od teď už budete umět vytvořit vkusné dárky v podobě triček, plátěných tašek a dalších doplňků pro vaše blízké. Od výběru správných barev po efektní techniku.
 • Rukodělné tvoření s prožitkem
  Tipy na tvoření z fima, pěnovky, smaltování v troubě a další techniky pro děti od 6 let.
 • Webinář o prožitkovém tvoření v těhotenství
  Jak si tvořit kreativní těhotenský deník a jak se naladit na miminko se staršími sourozenci.
 • PDF s tipy na nejlepší dětské knihy o umění
 • Přístup do online kurzu NADCHNĚTE DĚTI PRO TVOŘENÍ

Kolik stojí přístup do Online ateliéru?

Za 12 měsíců zaplatíte 4900 Kč nebo 1290 Kč ve 4 splátkách. A protože jste úplně první, koho do svého virtuálního ateliéru v pustím, dostanete přístup do členské sekce ještě další rok navíc.

Dveře do ateliéru jsou otevřené do 18. 2.

Během posledních 2 let se do mých online tvořivých výzev zapojilo přes 2000 účastníků a online kurzem Tvoříme společně prošlo 250 rodičů s dětmi. Jak se jim tvořilo?

Když byly děti malé, tvořila jsem s nimi tu a tam dárky pro prarodiče. Vždycky je to bavilo a některé výtvory zdobí naše byty dodnes. Proto jsem se teď začala rozhlížet, co tvořit s dvouletým vnukem. Radčiny náměty z tvořivých výzev se mi zalíbily natolik, že jsem si k Vánocům nadělila on-line kurz Tvoříme společně. Cením si na něm nejen množství inspirace čím a jak doma s dětmi tvořit, ale také srozumitelného vysvětlení, jak se dětský výtvarný projev vyvíjí. Mám teď mnohem lepší představu, co může vnuka bavit a jak mu k tvoření připravit co nejlepší podmínky. Nelitovala jsem jediné koruny či minuty, kterou jsem do toho investovala.
Radka Páleníková
Díky Radce a jejím kurzům i skupinám koukám na tvoření s dětmi úplně jiným pohledem. Musím říct, že jsem i v přístupu ke tvoření, kreslení či malování mnohem svobodnější a uvolněnější. Jsem ráda, že jsem ji objevila přesně ve chvíli, kdy jsem to nejvíce potřebovala.
Karol Tišerová
Tvořivé výzvy od Radky jsou úžasné v tom, že báječně naladí na dané období. Jsou v souladu s přírodou, s tím, co se děje okolo nás, projektují cykly, ve kterých se nacházíme. Víc si tak užívám např. advent, Velikonoce. Loni jsem konečně dala i v sobě nový rozměr velikonočním svátkům. Ráda se k nim vracím. Jsem ráda, když se připojují i děti. A skvělý je ten koučing a následné sdílení ve skupině.
Madla Hnilicová
Tvořivé výzvy jsou úžasné a vždy mi dají spoustu nových zajímavých nápadů. Mám ráda důraz na prožitek, motivaci a nikdy se nestalo, že by výsledkem bylo 25 stejných obrázků, jako se tomu někdy ve školkách stává. V Radčiných nápadech vždy pracují děti, a to je skvělé. Baví děti i mě.
Lucie Šůchová
Díky výzvám a tématickým webinarum s dcerkou tvoříme velice rádi, já tím odbourala tu potřebu hodnotit každý výtvor a zbavit se přesvědčení, že nemůžu tvořit, když neumím malovat. Dcerka si to vždy užije a my jsme rády, že spolu můžeme takto příjemně strávit čas společně.
Veronika Šarochová
Tvořila jsem společně s dcerou (5 let) dvakrát. Jarní i vánoční výzva naprosto super. Vždy ke každému tvoření aktivita a pro mě hlavní plus, že se používají materiály, které by mě vůbec nenapadlo použít. Taky občas zavzpomínám na své školkové roky, práci s klovatinou jsem jako dítě milovala a mám pocit, že občas to tvoření baví víc mě než dceru.
Lenka Míšková
Radku dlouhodobě a moc ráda sleduju a zúčastnila jsem se webinářů, online kurzu i několika výzev. Moje čtyřletá dcera zbožňuje tvoření a díky Radčiným nápadům si výrazně rozšiřuje repertoár svých technik, často se zapojuje i dvouletý syn. Třeba takové malování krepákem, které známe z jejího kurzu i z jedné výzvy, zbožňujou. Kromě toho v posledních měsících využívám některé nápady i ve skupince pro děti od 1,5 až 6 let, kterou vedu - Radčin prožitkový přístup tenhle věkový rozptyl dobře pojme.
Anna Paap
Vánoční tvořivá výzva mě nadchla. Dostala jsem vše jako na stříbrném podnose, že stačilo otevřít mail a začít tvořit. Znovuobjevila jsem svou ztracenou vášeň pro kreslení a malování a hlavně jsem zjistila, že když svou dvouletou dceru nechám tvořit po jejím a nebudu cílit na určitý výsledek, daleko víc si to užijeme. Moc děkuji a už se těším na další výzvu.
Marie Benešová

Kdo bude vaším průvodcem v online ateliéru?

Pojďte se mnou udělat další krok do světa prožitkového tvoření.

Jmenuji se Radka Rubešová. Ráda se s vámi podělím o zkušenosti, které jsem načerpala během 14 let vedení výtvarných aktivit pro rodiče a děti a jako absolventka řady arteterapeutických výcviků. Jsem spoluautorkou knihy Výchova prožitkem, jež je vyhledávanou metodickou příručkou  pro pedagogy MŠ. 

Mým největším přáním je, aby se děti nebály svobodně tvořit a rodiče nebo pedagogové od nich neočekávali perfektní výsledek. Jsem přesvědčená, že důležitější je samotný proces tvorby a radost, kterou dětem objevování výtvarného světa přináší.

Nejčastější otázky

Jak dlouho mi zůstane přístup do online ateliéru?

Přístup do členské sekce dostanete na 2 roky. Facebooková skupina, kde budou pravidelně vypisovány výzvy a emailová podpora vás bude provázet po dobu 1 roku.

Kdy se online ateliér otevře?

Přístupy do online ateliéru dostanete 1. března.

Je možné se připojit do online ateliéru v průběhu roku?

Ne, nebude možné se průběžně přidávat. Další přihlašování otevřu v létě/na podzim.

Bude možné se tvořivých výzev účastnit samostatně?

Bohužel ne. Rozhodla jsem se, že nyní už budu nabízet své tvořivé výzvy pro rodiče s dětmi jen v rámci online ateliéru. Nebude tedy možné si zakoupit třeba Jarní výzvu samostatně.

Co když nebudu stíhat výzvu ve vypsaném termínu?

To vůbec nevadí. Budete mít přístup do členské sekce, kde si tvořivé projekty najdete a můžete tvořit svým tempem.

Máte další otázky?

Napište mi na můj email: radka@radkarubesova.cz