5denní minikurz zdarma

pro lektory a pedagogy

Nadchněte děti

pro tvoření

Jak motivovat skupinu předškoláků a mladších školáků k výtvarné činnosti

Jste pedagog či lektor a nevíte, jak děti vtáhnout do tvůrčího procesu? 

Nechcete s dětmi jen "vyrábět", ale rádi byste je vedly děti skrze prožitek a dali tvoření další přesah? 

Máte nápady na tvoření, ale nevíte, jak je podat dětem tak, aby se s nadšením vrhly do tvorby?

Pracujete s dětmi, které nechtějí zkoušet nové věci a do ničeho se jim nechce?

 

Všechny tyto situace se dají s přehledem zvládnout. Ukážu vám, jak na to.

Prozradím vám možnosti, jak vtáhnout do tvůrčího procesu děti, které k výtvarným činnostem zcela netíhnou a spíše je vnímají jako “nutné zlo”. To vše v 5denním minikurzu zdarma.

Na jaká témata se můžete těšit?

  • Vytvoření "prostoru" pro prožitek
  • Jak udržet motivaci  průběhu celé lekce/hodiny
  • Tipy na motivační hry a aktivity
  • Práce s "nemotivovamými" dětmi - jak je aktivovat a  podpořit

Minikurz začíná v pondělí 19. 4. 2021

Pro koho je kurz určen?

Kurz jsem připravila pro lektory a pedagogy, kteří pracují s dětmi ve věku 3 -  8 let.

Vhodný, jak pro začínající pedagogy, tak pro ty, kterým už dochází nadšení a inspirace.

Pro učitele MŠ, 1. stupeň, družiny, lektory SVČ a mateřských center.

Jak bude minikurz probíhat?

Po přihlášení vám přijde přístup do facebookové skupiny, kde bude probíhat sdílení zkušeností a živá vysílání.

Výukové materiály (pracovní listy, odkazy na videa) vám budu posílat po celý týden do emailu.

V pátek proběhne webinář.

Na konci týdne vám pošlu krátký dotazník, ve kterém vás požádám o zpětnou vazbu a dostanete potvrzení o absolvování kurzu.

Tento kurz v jeho čtyřtýdenní podobě absolvovalo 700 pedagogů a lektorů. Co na něj říkali?

Práci Radky Rubešové sleduji už několik let a vždycky pro mě byla velmi inspirativní, takže jsem se do kurzu s nadšením přihlásila. V kurzu jsem se dozvěděla několik nových a pro mě zásadních informací (až mě udivilo, že jsem se s nimi ještě nesetkala během studia ani během mé praxe). Zároveň mi kurz přinesl spoustu námětů k přemýšlení a praktických tipů, které budu ve své praxi určitě využívat. Byl to jeden z nejpřínosnějších online kurzů, které jsem absolvovala. Určitě ho doporučuji všem kolegům, kteří se ve své práci zabývají tvořením s dětmi.
Kateřina Pokorná
Jako budoucího pedagoga volného času mě vždy lákala výtvarná činnost, ale neměla jsem představu, jak to udělat zajímavé pro děti. Tento kurz mi ukázal, jak si vše připravit, jak pracovat s dětmi i se sebou jako pedagogem a nyní bych se s nadšením vrhla klidně i do tvoření rodičů s dětmi. Kurz je obsahově nenáročný a dostanete další tipy, kde získat podrobnější informace. Není to spleť odborných pojmů a pouček, spíše zkušenosti a tipy z praxe. Vřele doporučuji i rodičům, kteří by chtěli s dětmi tvořit, ale neví, jak je správně namotivovat, nebo doma vzniká při tvoření napětí a zbytečný stres.
Kateřina Hladišová
Tento kurz obsahuje spoustu tipů na drobné činnosti, které ale společně vytváří velkou změnu v přístupu k výtvarné tvorbě. Je mi velice sympatické, že nejde o žádná striktní nařízení, spíše navadi k zamyšlení a nalezení vlastní příjemné cesty ke tvoření se skupinou tak, aby si je užil pedagog i děti.
Barbora Veselá
Protože to byl kurz testovací, zdarma, očekávala jsem, že bude tvořený tak trochu za pochodu...namísto toho se mi dostalo naprosto profesionálního přístupu, nepřeberného množství informací, tipů na úžasné motivační hry i tvořivé aktivity a spousta psychické podpory. Myslím, že tento kurz by měl být povinný pro všechny výtvarné pedagogy a lektory :-)
Dana Morávková
Vždy jsem Radku obdivovala, s jakou lehkostí a trochou obyčejného materiálu dokáže s dětmi vytvořit nějaké výtvarné dílko. Bála jsem se některých technik a postupů, zdálo se mi nemožné takto s dětmi v družince pracovat a proto jsem se rozhodla na kurz přihlásit, abych získala odvahu do těchto činností. Seminář byl tak dobře zpracován , že předčil mé očekávání a já si již nyní připravuji téma na podzim do školy. Určitě doporučuji všem, kteří svou práci chtějí oživit, obohatit a dětem jejich tvoření ulehčit.
Hana Kukačková
Velmi zajímavý kurz, ve kterém se i učitelka s dlouhodobou praxí dozví zajímavé i důležité informace o tom jak děti zaujmout, motivovat a přilákat k tvoření. Kurz obsahuje i spoustu dalších věcí k zamyšlení, sebereflexi. Musím ocenit odborné vedení kurzu.
Anna Hvězdová

Vzala jsem to nejdůležitější a shrnula do týdenní minikurzu. Začínáme za:

Pojďte se mnou udělat první krok do světa prožitkového tvoření.

Ráda se s vámi podělím o zkušenosti, které jsem načerpala během 14 let vedení výtvarných aktivit a jako absolventka řady arteterapeutických výcviků. Jsem spoluautorkou knihy Výchova prožitkem, která je vyhledávanou metodickou příručkou  pro pedagogy MŠ. 

Mým největším přáním je, aby se děti nebály svobodně tvořit a rodiče nebo pedagogové od nich neočekávali perfektní výsledek. Jsem přesvědčená, že důležitější je samotný proces tvorby a radost, kterou dětem objevování výtvarného světa přináší.

Nechejte děti svobodně tvořit a posilujte tak jejich přirozené sebevědomí.