LETNÍ TVOŘIVÁ VÝZVA
Co nás dnes čeká?
Dnes se budeme věnovat květinám a rozkvetlé louky nám budou inspirací. Vytvoříme si květinové průhledy do oken nebo ozdobné dárkové pytlíčky.

 
Co budete potřebovat?
 

hedvábný nebo střihový papír
lepidlo v tyčince
nůžky
bavlnku nebo tenký provázek
papírové sáčky (bílé, tenké)

 
Jak se naladit na tvoření?
Dejte dětem nůžky, misku nebo papírový pytlík a vydejte se ven do luk a strání sbírat kytky. Budou se nám hodit zejména jemné, drobné kvítky. Ale okvětními plátky růže taky nic nezkazíte.
Zkuste přes papírový pytlík hmatem nebo proti slunci poznat, co ukrývá za květinu. Pokud to nejde, zkuste do pytlíku sáhnout a poté nahmatat, kde má asi stonek, listy a květ.
Všímejte si, jak musíte být ke květinám jemní, abyste je neponičili. Jemnost se nám bude hodit i při práci s hedvábným papírem.

 
Jdeme na to!
Připravíme si nasbírané květiny, hedvábný papír, nůžky a lepidlo.
Z hedvábného papíru si vystřihneme dva stejně velké tvary. Pokud chceme mandalu, můžeme si obkreslit misku či skleničku. Úplně nejjednodušší variantou je vystřihovat přímo z papírových pytlíčků.
Můžeme si vystřihnout i jednoduchý tvar srdce.
Jednu stranu papíru polepíme lepidlem - musíme opatrně a jemně, abychom si papír neprotrhli. Na polepený papír pokládáme nebo sypeme drobné květiny a okvětní lístky. Poté přiklopíme druhou polovinou. V případě větší vrstvy květin potřeme i druhý papír.
Pokud chceme papírový obrázek zavěsit, vlepíme mezi obě části tenkou bavlnku či nit.
Obrázek bude nejlépe vypadat v okně proti světlu.

 
Jak si tvoření ještě více užít?
Dopřejte dětem stříhání květin. Je to skvělá příležitost, jak motivovat i zaryté odpůrce nůžek.
Při natírání lepidlem je třeba jemnosti. Při slepení dvou papírů k sobě je naopak potřeba silný tlak. Veďte dítě, ať přitlačí, opře se do obrázku celou dlaní.
Ze zbytků kytek si vytvořte plovoucí květinový obraz. Vložte je do skleněné misky a nechte je plavat po hladině. užívejte si tu živou krásu.
Ozdobte si podobným způsobem papírový pytlík a použijte ho na zabalení dárků. A co teprve, když do ozdobených pytlíků vložíte skleničku se svíčkou. To budou romantické večery!

 

LETNÍ TVOŘIVÁ VÝZVA

Co nás dnes čeká?

Dnes se budeme věnovat květinám a rozkvetlé louky nám budou inspirací. Vytvoříme si květinové průhledy do oken nebo ozdobné dárkové pytlíčky.

Co budete potřebovat?

Jak se naladit na tvoření?

 • Dejte dětem nůžky, misku nebo papírový pytlík a vydejte se ven do luk a strání sbírat kytky. Budou se nám hodit zejména jemné, drobné kvítky. Ale okvětními plátky růže taky nic nezkazíte.
 • Zkuste přes papírový pytlík hmatem nebo proti slunci poznat, co ukrývá za květinu. Pokud to nejde, zkuste do pytlíku sáhnout a poté nahmatat, kde má asi stonek, listy a květ.
 • Všímejte si, jak musíte být ke květinám jemní, abyste je neponičili. Jemnost se nám bude hodit i při práci s hedvábným papírem.

Jdeme na to!

 • Připravíme si nasbírané květiny, hedvábný papír, nůžky a lepidlo.

 • Z hedvábného papíru si vystřihneme dva stejně velké tvary. Pokud chceme mandalu, můžeme si obkreslit misku či skleničku. Úplně nejjednodušší variantou je vystřihovat přímo z papírových pytlíčků.

 • Můžeme si vystřihnout i jednoduchý tvar srdce.

 • Jednu stranu papíru polepíme lepidlem - musíme opatrně a jemně, abychom si papír neprotrhli. Na polepený papír pokládáme nebo sypeme drobné květiny a okvětní lístky. Poté přiklopíme druhou polovinou. V případě větší vrstvy květin potřeme i druhý papír.

 • Pokud chceme papírový obrázek zavěsit, vlepíme mezi obě části tenkou bavlnku či nit.

 • Obrázek bude nejlépe vypadat v okně proti světlu.

Jak si tvoření ještě více užít?

 • Dopřejte dětem stříhání květin. Je to skvělá příležitost, jak motivovat i zaryté odpůrce nůžek.

 • Při natírání lepidlem je třeba jemnosti. Při slepení dvou papírů k sobě je naopak potřeba silný tlak. Veďte dítě, ať přitlačí, opře se do obrázku celou dlaní.

 • Ze zbytků kytek si vytvořte plovoucí květinový obraz. Vložte je do skleněné misky a nechte je plavat po hladině. užívejte si tu živou krásu.

 • Ozdobte si podobným způsobem papírový pytlík a použijte ho na zabalení dárků. A co teprve, když do ozdobených pytlíků vložíte skleničku se svíčkou. To budou romantické večery!

Výsledky svého tvoření a dotazy sdílejte do skupiny LETNÍ TVOŘIVÁ VÝZVA.

Pevně věřím, že po technické stránce bude vše klapat. V případě otázek a nejasností mi neváhejte napsat.
Těším se!