Pomaluj mě!
Co nás dnes čeká?
Dnes jako podklad na malování použijeme naše tělo, nebo ještě lépe tělo někoho druhého. Možná že malování na obličej pro vás doposud bylo synonymem pro placenou atrakci na dětských akcích. To, co zažijeme společně, má ale mnohem blíže k niternému prožitku, který můžete zažít s někým, koho máte rádi.

Co budeme potřebovat?
- Barvy na tělo. Nejčastěji používám tento typ v tužce nebo tyto.
- Pokud si chcete zkusit malování hlínou, použijte rozředěnou světlou točířskou hlínu nebo nějakou jílovitou, kterou najdete v přírodě. Na kreslení můžete použít vatovou tyčinku.
- Budou se možná hodit vlhčené ubrousky, které zachrání největší katastrofy jak na těle, tak v okolí.
Jak se naladit na tvoření?
- Když malujeme na obličej, nasazujeme si vlastně masku. Chceme, aby namalovaný působil mile, smutně nebo strašidelně?Můžete si zkoušet nejrůznější obličeje před zrcadlem a odhadovat vzájemně emoce, které vyjadřujete.
- Chcete se proměnit v nějaké zvíře? Předveďte nejprve jeho pohyby a zvuky.
- Než si začnete malovat na záda, zkuste si kreslit prstem neviditelné obrázky či vzkazy.
Jdeme na to!
Stoupneme si či sedneme před zrcadlo a začneme přeměňovat obličej k obrazu svému.
Sedneme si naproti sobě ve dvojici a malujeme se navzájem.
Jeden nastaví holá záda a druhý na ně maluje obraz.
Jak si tvoření společně ještě víc užít?
Určete si sami pro sebe, co je pro vás ještě v pohodě a co už ne. Pokud se necítíte na to, dát své tělo zcela k dispozici, vyberte si jen menší část těla, která je pro vás přijatelná.
Malujte nejlépe venku. Předejdete tomu, že se vám pomalované dítě najednou ocitne v peřinách a vše je od barev.
V celé této aktivitě je cosi velmi intimního. Dotýkáme se kůže druhého a zasahujeme hodně do jeho osobního prostoru. Respektujme se tedy vzájemně a taky pozorujme, jak se cítíme v obou rolích. Co je nám příjemnější? Z čeho máme větší respekt? Být pomalován nebo malovat? Povídejte si o tom.